چگونه شنا سوئدی را بی‌نقص انجام دهیم؟

چگونه شنا سوئدی را بی نقص انجام دهیم

چگونه شنا سوئدی را بی‌نقص انجام دهیم؟

چگونه شنا سوئدی را بی‌نقص انجام دهیم؟

 

شنا سوئدی یک حرکت اصولی و سرتاسری بدن است که قدرت بدنی را افزایش داده و فواید مضاعفی در بکارگیری ماهیچه و پایین تنه دارد. این تمرین مرتبط با وزن بدن است و می‌توان آن را در هر جایی و با هر ریتم دلخواهی انجام داد. به هرحال اگر تاکنون در این کار موفق نبوده‌اید و یا به تازگی می‌خواهید تغییر مطلوبی در ظاهر خود ایجاد کنید، در اینجا جزئیاتی بیان می‌شود که برای انجام بی‌نقص شنا سوئدی به آن‌ها نیاز دارید.

شنا سوئدی

۱-  دست‌ها را محکم و دقیقا زیر شانه‌ها روی زمین قرار دهید. پنجه پا را نیز روی زمین قرار دهید تا نیمه پایین بدن به تعادل برسد. ماهیچه‌ها را منقبض کنید ( انقباض ماهیچه شکم مانند زمانی که آماده دریافت مشت هستید )، ماهیچه سرینی و زردپی را درگیر کرده و پشت را صاف کنید. این‌گونه سرتاسر بدن شما در حالت عادی و راحت است.

۲- تا زمانی که قفسه سینه به زمین نزدیک شود، بدن را پایین بیاورید درحالی‌که پشت را صاف نگه داشته و برای حفظ حالت عادی گردن تلاش میکنید. در طول حرکت اجازه ندهید هیچ قسمتی از بدن پایین آمده و یا برآمده شود. بدن شما باید از سر تا پا بصورت خط راست باقی بماند. در حالتی که آرنج‌ها در نزدیکی بدن قرار دارند، استخوان شانه را به عقب و پایین بکشید (دست‌ها را نسبت به بدن به‌صورت T قرار ندهید).

۳- در طول حرکت، ماهیچه را درگیر نگه دارید، نفس را بیرون دهید و  به سمت عقب به حالت شروع برگردید. حرکت کامل شد.

خطاهای رایج (و چگونگی تصحیح آن‌ها)

2

 

خطا: شکم زدن یا قوس کردن

تصحیح: شنا سوئدی یک حرکت سرتاسری بدن است؛ اگرچه به عنوان توانمندسازی ماهیچه قفسه سینه، شانه‌ها و ماهیچه سه سر شناخته می‌شود. روی انقباض ماهیچه سرینی و پاها تمرکز کنید. درگیر کردن ماهیچه سرینی در طول حرکت، به عدم قوس پشت و شکم زدن کمک می‌کند. همچنین به‌جای آن‌که بگذارید کفل‌ها ( قسمتی بین پاها و کمرتان قرار) با شدت به زمین برخورد کند، ابتدا سینه را روی زمین فشرده و کفل‌ها را مانند شانه‌ها صاف نگه دارید.

خطا: عدم تنفس

تصحیح: نفس خود را حبس نکنید. تمرکز بر روی حالت بدن و تکرار حرکت به راحتی موجب می‌شود تنفس، که بخش مهمی از تمرین است فراموش شود. در هنگام پایین آمدن دم و در بالارفتن بازدم داشته باشید.

شنا سوئدی

 

خطا: با فاصله قرار دادن دست‌ها از بدن

تصحیح: قرار گرفتن دست‌ها با زاویه ۹۰ درجه نسبت به بدن برای شانه‌ها دشوار است. به‌جای قرار دادن دست‌ها و بدن به‌صورت T، آرنج ها را نزدیک به بدن و با زاویه ۲۰ تا ۴۰ درجه قرار دهید.

خطا: فریب دادن خود

تصحیح: کلید موفقیت کیفیت است و نه کمیت. مطمئن شوید که در هر شنا، حرکت به‌طور کامل انجام شود؛ به‌صورتی که قفسه سینه به راحتی نزدیک زمین شده و در حین بالا آمدن، بازوها کاملا باز شود( آرنج ها را قفل نکنید ). حالت نامرتب بدن موجب کاهش اثر تمرین می‌شود چرا که ماهیچه‌های کمتری در طول حرکت درگیر می‌شود.

شنا سوئدی

 

خطا: پایین آوردن پیشانی

تصحیح: اگر در حین شنا سوئدی دچار گردن درد شده‌اید، احتمالا علت آن نگه داشتن آن در وضعیت غیرعادی است. معمولا در صورت عدم توان در پایین آوردن قفسه سینه، ابتدا پیشانی با استفاده از گردن پایین آورده می‌شود. می‌توان این مشکل را با انتخاب نقطه ای با فاصله‌ی مناسب در روبروی خود حل کرد. اگر کماکان احساس می‌کنید گردن شما به سمت دیگری می‌چرخد روی زانوها بمانید تا حالت شما بهبود یابد.

شنا سوئدی

 

خطا: قرارگیری نادرست مچ‌ها

تصحیح: در ابتدا بالا بردن وزن تا حالت اولیه راحت به‌نظر می‌رسد. اما عدم قرار گیری دقیق مچ‌ها در زیر شانه‌ها، فرم بدن را بهم ریخته و به تمرین قفسه سینه شما لطمه وارد می‌کند. برای اصلاح آن قبل از انجام اولین حرکت، بدن را به آرامی اندکی بالا بکشید به‌گونه ای که شانه‌ها دقیقا بالای مچ‌ها قرار گیرند.

 امیدوارم با این نکاتی که خدمتتان گفتم، شنا سوئدی بدون خطا و موثری رو انجام بدید. از توجه شما متشکرم.

 

برای شرکت در دوره ۷ هفته تا ۵۰ بارفیکس اینجا کلیک کنید

بارفیکس

 

 

About the author

نوشته‌های مرتبط

اهدافی که از نظر حرفه ای باید فوراً حذف شوند!

اهدافی که از نظر حرفه ای باید فوراً حذف شوند!

اهداف از اهمیت بالایی برخوردار هستند. بدون آن‌ها، انگیزه و...

Two men on an early morning run.

۲۴ روش برای سریع‎‌تر دویدن

۲۴ راه برای سریع‎‌تر دویدن شاید شما هم نام Usain...

کمترین حد تمرین مورد نیاز برای سلامتی

کمترین حد تمرین لازم برای سلامتی

کمترین حد تمرین لازم برای سلامتی برکسی پوشیده نیست که...

هیچ نظری وجود ندارد

Theme Settings