سوالات متداول

سوالات متداول

سوالات متداول

آیا من می توانم هر روز شنای سوئدی را انجام دهم به جای برنامه سه روز در هفته؟

خیر، به دلیل برنامه سنگین تمرینی خیلی مهم است که شما زمانی را برای ریکاوری بدن اختصاص دهید. بافت عضلانی در زمان تمرین  شکسته شده اما در زمان استراحت و ریکاوری خود را بازسازی می کند. تمرین عضلات به صورت روزانه و پی در پی مانع فرایند بازسازی می شود و پیشرفت شما را محدود می کند. به خاطر داشته باشید، بدن برای تطابق با فشار های وارده ناشی از تمرین قدرتی به ۴۸ ساعت ریکاوری و استراحت نیاز دارد.

مچ های دستم موقع انجام شنای سوئدی درد می کند. راه حل چیست؟

شنای سوئدی دست نزدیک را امتحان کنید، دست ها را مشت کرده و شنا را انجام دهید.

در این حالت وزن بدن به جای اینکه به کف دست ها وارد شود به مفاصل انگشتان که به صورت مشت درآمده وارد می شود، و همچنین در این حالت از باز شدن مچ دست جلوگیری می شود. لطفا مطمئن شوید این حرکت را روی تشک نرم، قالیجه یا حتی روی حوله لوله شده انجام داده اید.

آیا موقع اجرای حرکت شنا در مرحله پائین رفتن قفسه سینه بایستی کف زمین را لمس کند؟

در شکل صحیح حرکت فاصله قفسه سینه با زمین بایستی ۲٫۵ تا ۵ سانتی متر باشد. نیازی نیست کف زمین را با قفسه سینه لمس کنید، آرنج ها بایستی زاویه ۹۰ درجه داشته باشند.

با چه سرعتی حرکت شنای سوئدی را باید انجام داد؟

شنای سوئدی بایستی به شکل آهسته و حساب شده انجام شود. به جای اینکه با سرعت بالا و پائین برید، مهم است که در زمان بالا و پائین بردن بدن کنترل بدن را حفظ کنید.  به عنوان یک راهنما، هر مرحله بالا و پائین رفتن شنای سوئدی بایتس ۲ ثانیه طول بکشد.

روش صحیح تنفس در زمان انجام شنای سوئدی چگونه است؟

مهم است که در زمان پائین رفتن عمل دم و در زمان بالا رفتن عمل بازدم را انجام دهید. مطمئن شوید که نفس را حبس نمی کنید و تمام تلاش خود را معطوف به تنفس ریتمیک در طول تمرین بکنبد.

وضعیت صحیح سر چگونه می باشد؟

سر را باید در وضعیت خنثی حفظ کرد – به این شکل که نه به سمت جلو، بالا یا پائین خود نگاه کنید. در شناهای سوئدی سنتی که در تمرینات نظامی انجام می شود به سمت جلو نگاه می کنند، اما به نظر من این حالت فشار زیادی را به عضلات گردن وارد می کند.

آیا می توانم بین حرکات شنا توقف کنم اگر خسته شدم؟

توقف کوتاه برای بازیابی انرژی مجاز است، اما استراحت شما بایستی در وضعیت صحیح باشد. آرنج های خود را قفل نکنید ، باسن را بالا نیاورید یا آرنج های خود را برای کمک به زمین تکیه ندهید.

آیا وزن من کاهش پیدا خواهد کرد اگر برنامه ۱۰۰ شنا سوئدی را انجام بدم؟

شنا به تنهایی مقداری از کالری بدن را می سوزاند و به افزایش حجم عضله تا حدی کمک می کند، که به نوبه خود کالری بیشتری نیاز دارد که این وضعیت را حفظ کند. با این وجود، خود شنای سوئدی بهترین راه برای کاهش وزن محسوب  نمی شود –اگر هدف شما کاهش وزن باشد در کنار تمرینات قدرتی بایستی تمرینات موثر هوازی را نیز انجام دهید.

پسر/ دختر من مایلند این برنامه را استفاده کنند. آیا ان برنامه مناسب نوجوانان می باشد؟

کاملا ! در واقع، نوجوانان خیلی پذیرای تمرینات قدرتی هستند و پیشرفت عالی خواهند داشت با اجرای این برنامه.

آیا می توانم هر روز حرکات بارفیکس را انجام دهم؟

خیر،خیلی مهم است که شما زمانی را برای ریکاوری بدن اختصاص دهید. بافت عضلانی در زمان تمرین  شکسته شده اما در زمان استراحت و ریکاوری خود را بازسازی می کند. تمرین عضلات به صورت روزانه و پی در پی مانع فرایند بازسازی می شود و پیشرفت شما را محدود می کند. به خاطر داشته باشید، بدن برای تطابق با فشار های وارده ناشی از تمرین قدرتی به ۴۸ ساعت ریکاوری و استراحت نیاز دارد.

اگر نتوانم حتی یک حرکت بارفیکس انجام دهم، چه می شود؟

حرکات بارفیکس می تواند فعالیت سختی باشد. اگر بعد از یکبار امتحان متوجه شدید که نمی توانید بارفیکس کنید برنامه سطح مقدماتی را که تغییرات زیادی در همه سطوح تناسب اندام ایجاد می کند، آغاز کنید.

با چه سرعتی حرکات بارفیکس را انجام دهم؟

هر حرکت بارفیکس باید آرام و کنترل شده انجام شود. هر تکرار باید ۲ تا ۳ ثانیه بدون زمین خوردن یا تاب خوردن به طول بیانجامد.

در طول حرکات بارفیکس چگونه باید نفس کشید؟

شما باید در هنگام پایین آمدن نفس را داخل بکشید و هنگام بالا رفتن نفس خود را بیرون دهید. مهم است که نفس خود را در طول حرکت ورزشی نگه ندارید.

آیا بعد از هر تمرین باید درد داشته باشم؟

اگر مبتدی باشید، برنامه روزانه را تغییر داده باشید یا فعالیتی جدید انجام دهید درد طبیعی است. درد اولیه باید به مرور زمان کاهش یابد، بعد از هر تمرین درد طبیعی نیست. اگر درد ادامه پیدا کند باید تمرینات را کم کنید.

آیا تفاوتی بین حرکات بارفیکس و حرکات بالا کشیدن بدن تا چانه وجود دارد؟

بله در حرکت بالا کشیدن بدن تا چانه، کف دست ها به سمت شماست اما در حرکت بارفیکس کف دست ها به سمت بیرون است. تمرینات آنها شبیه به هم انجام می شود اما ماهیچه های متفاوت کمی که مورد هدف قرار می گیرند، حرکات بالا کشیدن بدن تا چانه را کمی آسان تر می کند.

من قبلا می توانستم برنامه را خیلی خوب دنبال کنم اما حالا حتی با انجام یک حرکت بارفیکس بیشتر، مشکل دارم. چه اتفاقی افتاده است؟

در آغاز که هنوز برنامه جدید است، بدن دچار تغییراتی می شود. بدن به سرعت شروع به سازگاری با تمرینات
می کند. باید بدانید وقتی بدن به فعالیتی عادت می کند به وضعیت ثبات می رسد. این برنامه به گونه ای طراحی شده است که از این حالت ثبات جلوگیری می کند. این برنامه را به بهترین نحوی که می توانید دنبال کنید. اگر به این حالت ثبات غلبه کردید، برنامه را ادامه دهید و سرانجام تغییرات کافی به وجود می آید و مشکل ترین قسمت راانجام دادید.
به یاد داشته باشید این کار را بیش از اندازه انجام ندهید و مطمئن شوید که استراحت لازم بین تمرینات را انجام
داده ای

به زودی